Magyar mérnökhallgatókat és élsportolókat támogat a Huawei

Huawei

A Huawei 2011 óta összesen 250 millió forinttal támogatta a magyarországi felsőoktatást, ezzel a vállalat 108 fiatal szakember képzésében vállalt nem elhanyagolható szerepet az elmúlt öt esztendőben. A hazánkban is dinamikus növekedést produkáló cég a mérnökképzés mellett a magyarországi élsport támogatását is zászlajára tűzte.

A Huawei Technologies kiemelkedően jó évet zárt tavaly Magyarországon: a cég árbevételét mintegy 86 százalékkal 67,5 milliárd forintra növelte. Mindez lehetővé tette, hogy a vállalat újragondolja társadalmi felelősségvállalását.

A magyarországi mérnökképzés támogatása mellett a Huawei sporttámogatását is szélesíteni kívánja: a cél, hogy szűkítsék a digitális ollót, népszerűsítsék a modern távközlés nyújtotta előnyöket és csökkentsék a digitális szakadékot.

Karish Cui, a Huawei Technologies Hungary műszaki igazgatója Benedek Tiborral, a magyar vízilabda-válogatott szövetségi kapitányával, valamint Lékai Mátéval, a Veszprém kézilabdacsapata és a válogatott irányítójával közösen bejelentette: 2016-ban a távközlési vállalat bővíti a magyarországi társadalmi szerepvállalásait. A társaság budapesti sajtótájékoztatóján közölte: kiterjesztik a Magyar Vízilabda Szövetség támogatását, valamint támogatóként csatlakoznak a veszprémi férfi kézilabda-csapathoz.

A vállalat a múlt héten írta alá a győri Széchenyi István Egyetemmel a távközlési képzés támogatásáról szóló hosszútávú stratégiai együttműködést.

A Huawei 2011-ben indította el „A Holnap Innovatív Vezetői” címen az első olyan kezdeményezését, amely a hazai felsőoktatás fejlesztését tűzte ki céljául. A Huawei egyetemi ösztöndíj-programjában évente 15 diák kapott egyszeri, kétezer dollár értékű anyagi támogatást a Budapesti Corvinus és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemekkel (BME) megkötött megállapodások alapján. Az ösztöndíjasokat tanulmányi eredményeik alapján választották ki.

A Huawei 2014-ben hirdette meg először Seeds for the Future elnevezésű nemzetközi gyakorlat-orientált tehetséggondozó képzését. A távközlési cég minden évben tíz egyetemi hallgató és egy oktató számára tette lehetővé, hogy három héten át a Pekingi Egyetemen és a Huawei shenzheni központjában tanulmányozzák a legfejlettebb távközlési technológiákat.

A Huawei 2016-os pályázatára a társaság magyar weboldalán már fogadja a a távközlési- és infokommunikációs szakokon tanulók jelentkezését az ország valamennyi felsőoktatási intézményéből.

Leave a Comment